Mgr. Eva Borovcová

hlavní pedagog ve škole

Od malička bylo mé já přitahováno přírodou a především světem zvířat. S láskou vzpomínám na prázdniny strávené u babičky na chalupě a s tím spojené prozkoumávání osamělých rozkvetlých luk, lesů, večerní sledování svatojánských broučků a na nekonečnou svobodu. Toto období je pro mě důkazem, že to nejdůležitější v dětství není vědění, ale právě prožitky. Miluji zvířata, encyklopedie, knihy o léčivých bylinkách a zdravém vaření, jízdu na koni, procházky a meditace, výtvarné tvoření všeho druhu, veselé společenské hry, pohádky a práci s dětmi. 

 Navštěvovala jsem běžnou základní školu a poté gymnázium v Uherském Hradišti. Vyzkoušela jsem si studium právnické fakulty a angličtiny pro manažerskou praxi, ale v mojí cestě hledání jsem se našla až v pedagogickém oboru. Půl roku jsem si zkusila roli učitelky MŠ ve třídě nejmladších dětí a potom pracovala v dětském domově jako vychovatelka. O prázdninách jsem působila jako pedagog na příměstských táborech. V roce 2014 jsem ukončila studium speciální pedagogiky- učitelství a narodila se mi dcera Eliška. V tu dobu se mé kroky začaly ubírat “alternativním“ směrem a během rodičovské jsem absolvovala Montessori kurzy v Brně pod vedením Hany Mokré. Tady jsem také hlouběji pochopila důležitost svobodného vzdělávání a ujasnila si, kudy se dále profesně rozvíjet a co si přeji pro svou dcerku a pro děti, kterým budu jednou průvodcem v jejich poznání. 

Tento rok je pro mne rokem tvoření, rokem v pohybu, inspirace a sbírání zkušeností pro naši školu, pro výuku. Začala jsem s hrou na klavír, absolvovala kurz Respektovat a být respektován a nabírám další zkušenosti v již fungujících svobodných školách. 

Už teď se těším na děti a na společné zážitky. Bude to veselé, hravé a prožijeme něco, co by nám za zdí velké školní budovy uniklo.