O nás

Jsme lidé, kteří si tvoří svůj prostor a život podle svých hodnot a potřeb. 
Naše děti nám ukázaly že veškeré limity jsou pouze limity v naší hlavě.

Kde se vzala myšlenka na založení školy?

Jedete si takhle z dovolené a uvědomíte si, že váš nejstarší syn bude po prázdninách předškolák a nastává otázka - co škola?

Jako rodiče chceme pro své děti to nejlepší. A jedna z věcí, které jim chceme dopřát, je škola hrou a to doslova. Rádi bychom, aby naše děti kromě učení zažily ve škole spoustu zábavy, měly prostor pro budování mezilidských vztahů a učily se i věci, které do žádného předmětu v klasické škole nezaškatulkujeme jako např. rozvíjení empatie, odpovědnosti, asertivní vyjádření toho co cítí, spolupráci v týmu, lásce k přírodě... Důležitý je pro nás individuální přístup k dětem a jejich talentům, proto ve třídě bude max. 12 dětí.

Chtěli jsme školu, kde se děti budou učit co nejvíce venku, kde den budou začínat setkáním v kruhu a jógovou rozcvičkou. Školu, kde nebudou známky a dítě nebude hodnocené za chyby, ale za úspěchy. Kde budou pracovat např. s Montessori prvky, Waldorfskou pedagogikou, Hejného matematikou a podle principu Respektovat a být respektován... Takovou školu jsme v okolí nenašli, tak jsme se rozhodli takovou vytvořit. 

Takové povídání o snaze... Která přinesla ovoce v podobě akreditované školy 🙂

Naše mise

Užívat si život spolu s dětmi.
Růst s nimi. Hrát si...

Náš tým

Lidé kteří za projektem Na Dědině stojí:

Bc. Marie Kusáková, DiS.
Bc. Marie Kusáková, DiS.
zřizovatelka, majitelka
Mgr. Zuzana Hryzbilová
Mgr. Zuzana Hryzbilová
ředitelka školy
Mgr. Marta Straková
Mgr. Marta Straková
vedoucí pedagog ve škole
Mgr. Vendulka Houšková
Mgr. Vendulka Houšková
vedoucí pedagog pro školky

Jak to u nás vypadá?

Škola se nachází v kompletně zrekonstruovaném rodinném domě. Dominantou je dvorek, který využíváme k výuce venku. K domu patří i velká stodola a zahrada (2,5 tis m2). Na pozemku chceme mít výhledově nějaké čtyřnohé kamarády. Tedy i dvojnohé   - slepice.