O nás

Jsme lidé, kteří si tvoří svůj prostor a život podle svých hodnot a potřeb. 
Naše děti nám ukázaly, že veškeré limity jsou pouze limity v naší hlavě.

Kde se vzala myšlenka na založení školy?

Jedete si takhle z dovolené a uvědomíte si, že váš nejstarší syn bude po prázdninách předškolák a nastává otázka - co škola?

Jako rodiče chceme pro své děti to nejlepší. A jedna z věcí, které jim chceme dopřát, je škola hrou a to doslova. Rádi bychom, aby naše děti kromě učení zažily ve škole spoustu zábavy, měly prostor pro budování mezilidských vztahů a učily se i věci, které do žádného předmětu v klasické škole nezaškatulkujeme jako např. rozvíjení empatie, odpovědnosti, asertivní vyjádření toho co cítí, spolupráci v týmu, lásce k přírodě... Důležitý je pro nás individuální přístup k dětem a jejich talentům, proto ve třídě bude max. 12 dětí.

Chtěli jsme školu, kde se děti budou učit co nejvíce venku, kde den budou začínat setkáním v kruhu a jógovou rozcvičkou. Školu, kde nebudou známky a dítě nebude hodnocené za chyby, ale za úspěchy. Kde budou pracovat např. s Montessori prvky, Waldorfskou pedagogikou, Hejného matematikou a podle principu Respektovat a být respektován... Takovou školu jsme v okolí nenašli, tak jsme se rozhodli takovou vytvořit. 

Takové povídání o snaze... Která přinesla ovoce v podobě akreditované školy 🙂

Naše mise

Užívat si život spolu s dětmi.
Růst s nimi. Hrát si...

Náš tým

Lidé kteří za projektem Na Dědině stojí:

Bc. Marie Kusáková, DiS.
Bc. Marie Kusáková, DiS.
zřizovatelka, majitelka
Mgr. Pavel Houška
Mgr. Pavel Houška
ředitel ZŠ Na Dědině
Mgr. Vendulka Houšková
Mgr. Vendulka Houšková
vedoucí dětských skupin

Jak to u nás vypadá?

Škola se nachází v kompletně zrekonstruovaném rodinném domě. Dominantou je dvorek, který využíváme k výuce venku. K domu patří i velká stodola a zahrada (2,5 tis m2). Na pozemku chceme mít výhledově nějaké čtyřnohé kamarády. Tedy i dvojnohé   - slepice.