Podívejte se na aktuální AKCE, které připravujeme. Více informací ZDE.

Klub domškoláků

Od září 2022 se u nás 2x týdně (v pondělí a ve středu) schází skupina různě starých dětí s průvodcem, aby spolu podnikali výpravy do okolí, hráli si venku i vevnitř, zkoumali svět, seznamovali se, navazovali nová přátelství a dělali, co je baví. Jeho hlavním cílem je vytvořit příjemné a aktivní prostředí pro socializaci „domškoláků“, místo, kde mohou najít kamarády z podobně smýšlejících rodin.

Klub je otevřen všem dětem v rozmezí 1. - 9. třídy ZŠ, kteří nemusí být žáky naší školy. Maximální kapacita je 20 dětí. Příchod je mezi 8:30 a 9:00, kdy klub začíná, končí se mezi 13:30 a 14:00. Pro děti u nás můžete objednat oběd.

Klub má zázemí na adrese Kunovská 554, Ostrožská Nová Ves, bývalý Hotel U Lázní. Pokud je hezké počasí, jsou děti co nejvíce venku. Začíná se ranním povídáním o tom, kdo by co rád ten den dělal. Průvodce má nachystané vlastní návrhy, na které ale ani nemusí dojít, pokud chtějí děti dělat něco jiného.

Je dobré vybavit děti batůžkem s pitím a svačinou, případně s náhradním oblečením, protože se toulají po lese, kde bývá ráno ještě rosa. Také se učí přelézat ploty, rozdělávat oheň, hrají přátelské seznamovací hry, staví bunkr v lese, chystají se vařit guláš venku na ohni,…

Docházka do klubu samozřejmě není povinná, můžete se účastnit třeba jen jeden den v týdnu, jednou za dva týdny,…jak vám to bude vyhovovat. Nicméně platba za klub je fixní a to 950,- Kč za měsíc za jedno dítě, v případě více dětí 850,- Kč za každé další. Strava se hradí zvlášť.

Pokud dítě zpočátku potřebuje přítomnost rodiče, není problém, po domluvě s průvodcem, aby s ním třeba maminka zůstala celý den. Nemůžeme rodičům nabídnout jejich vlastní zázemí, ale je zcela v pořádku, pokud se drží poblíž a poskytují dítěti jistotu. Také si můžete přijít klub nezávazně vyzkoušet na jeden den, ale dejte nám prosím předem vědět, že přijdete, abychom s vámi počítali.

Průvodcem v klubu je Petr Lovas, zkušený a vstřícný člověk, více o něm si můžete přečíst po kliknutí na jeho fotografii.

Pokud se k nám chcete zapsat, stáhněte si níže přihlášku, vyplňte ji a pošlete na mkolajova@nadedine.cz.

Pokud máte jakékoliv další otázky, případně se chcete domluvit na zkušební návštěvě, obraťte se, prosím, na Marušku Kolajovou, která se o klub stará: mkolajova@nadedine.cz, tel.737389973. Ráda vám se vším pomůže

Mgr. Petr Lovas
Mgr. Petr Lovas
Průvodce v Klubu domškoláků
Marie Kolajová
Marie Kolajová
Koordinátor pro kombinované vzdělávání a Klub domškoláků