Podívejte se na aktuální AKCE, které připravujeme. Více informací ZDE.

Mgr. Monika Kaya
Mgr. Monika Kaya
Pedagog základní školy

Se studiem a jeho rozmanitostí jsem nijak nezahálela. Po vystudování Gymnázia v Uh. Hradišti jsem jako první vystudovala obor pro porodní asistentky ve Zlíně. Ač je to práce nádherná, tak jsem odbočila od porodnictvi k oboru velmi vzdálenému – a to k matematice.

Vystudovala jsem pedagogickou fakultu UJEP v Ústi nad Labem obor matematika – pracovní výchova pro 2. stupeň. Práci ve školství jsem ale po absolvovaní studia na čas odložila a vyrazila jsem do světa, naučit se nějaký ten světový jazyk. Nejdříve jsem žila 2 roky v Německu a osvojila si tak němčinu. Poté jsem se vydala do Anglie, a to přímo do Londýna. Zde jsem trošku cestovala, provdala se za úžasného manžela, žila a pracovala asi 15 let a poznala spoustu skvělých lidí z celého světa.

Abych z toho mého věčného studovaní nevyšla, tak jsem svou sbírku diplomů doplnila  o postgradualní certifikát na učitelství matematiky PGCE pro 3. stupeň na Univerity of London a zaměřila se na výuku dětí ve věku 16-20 let, převážně studentů z maturitních ročníků. Pracovala jsem jako lektorka matematiky celých 12 let na Kingston College v Londýně a práce s “teenagery” mě moc bavila. K tomu jsem si ještě stihla odskočit na intenzivní měsiční kurz učitelství jógy do Alp a stala se ze mě dokonce i instruktorka jógy.

I přes užívání si života v takové úžasné metropoli, jako je Londýn, jsme se v roce 2018 rozhodli udělat změnu a odstěhovali jsme se s rodinou do České Republiky, do Uherského Hradiště 🙂