Podívejte se na aktuální AKCE, které připravujeme. Více informací ZDE.

Veronika Žufánková
Veronika Žufánková
Keramička

Vzhledem k tomu, že můj otec byl akademický sochař, byla jsem s ním od malička v ateliéru, kde jsem modelovala, kreslila a malovala. Vystudovala jsem uherskohradišťskou SUPŠ a pak se mi ukázala i jiná cesta životem.

Když jsme měli s manželem malého syna, přibrali jsme si postupně do rodiny další 2 kluky a stali se z nás pěstouni. V životě se mi dohromady prolínaly různé umělecké činnosti: hudba, zpěv, keramika, malování na hedvábí … a další. Ale celý život jsem zasvětila hlavně rodině a dětem, ať už svým nebo cizím. Učila jsem v mateřských, základních i na ZUŠ.

A pak mi zatelefonovala kamarádka z dětství Monika a řekla mi: "...objevila jsem úžasnou školu a učím v ní....pojď mezi nás učit keramiku." Po setkání se všemi, kteří se podílejí na chodu školy Na Dědině, jsem poznala, že toto je to správné místo, kde mi bude dobře. A tak jsem od školního roku 2021/2022 zakotvila v Ostrožské Nové Vsi. Ve škole Na Dědině mohu výtvarně rozvíjet děti školní, děti na kombinovaném studiu a ještě i děti v keramickém kroužku.